Bordslampa 1800-talets mitt
2020-05-10
766356
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets mitt, pressglas och förgylld brons, dekor av fasetter, kymation och växtornamentik, höjd inklusive skärm 71,5 cm
Ställvisa nagg, foten med spricka och lagning, omarbetad rovoljelampa