Vaser av Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda
2020-04-28
766186
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), vaser (2), "Open Minds", Kosta Boda, polykromt bemålade med dekor av ansikten, signerade Kosta Boda, den större Ulrica HV 7040905, vasens höjd 36 cm, den mindre 7048144, höjd 37 cm, exkl resp. sockel.
Smärre slitage