Klubbat för:
2 200 SEK
Schätzwert
800 SEK
Beschreibung
VÄGGTELEFON, betsad ek, samt träimitationsmålad plåt, förnicklade detaljer, Estland, omkring 1900, märkt Tartu Telefoni Wabrik, ca 67 x 30 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, skador, ej funktionstestad
766109
2020-08-21
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner