BOJANER, 2 st, porslin, Kina
2020-05-08
766019
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, höjd 12-17 cm.
Bruksslitage, tillverkningsdefekter, nagg. Ett senare trälock medföljer.