Spegellampett 1700-tal rokoko

Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko
Spegellampett 1700-tal rokoko

Klubbat för:

31 000 SEK

Utropspris

16 000 SEK

SPEGELLAMPETT, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, kvicksilverfolierat glas, två ljushållare av förgylld brons, ljuspipa uppburet av fågelhuvud, 103x59 cm

Smärre skador och mindre dekorkompletteringar, ljushållare och spegelglas ej orginal

765628

2020-04-28