Liang Dingming
2020-04-28
765506
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LIANG DINGMING (1895-1959): Hästar, bär signatur, tusch på papper, ca 42x62,5 cm, oramad
PROVENIENS
Tidigare i ambassadör Jan van den Bergs samling. Van den Berg vistades i Kina under 1920-talet fram till 1949.
Fläckar, revor