Stor tekanna
2020-04-27
765299
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STOR TEKANNA, Kina, 1900-tal, keramik, dekor av drake i underglasyrblått, lock med dekor av fågel Fenix, längd 44 cm, höjd 23 cm
Lagning på hänkel