Garnityr 3 dlr 1800-talets första hälft korall
2020-05-10
764539
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
GARNITYR, 3 dlr, 1800-talets första hälft, korall, bestående av collier, armband samt brosch, collier doserat, ca 6-12 mm, med lås i 18 k guld, längd 65 cm, broschens fattning i 14 k guld, längd 35 mm, armbandets skena i förgyllt silver, innerdiameter 50 mm, anpassat etui medföljer
PROVENIENS: Ökna slott