Collier brosch ring
2020-04-26
764418
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
BROSCH, silver, stämplad Hedblom, Stockholm 1888, COLLIER, längd 42 cm, med 4 droppformade kläppar, BROSCHNÅL, RING, delvis silver och med dekor av markasiter, med fasettslipat glas resp, troligen onyx, ringstorlek ca 17,5 mm
Nagg förekommer, ring saknar en markasit