Bojan Kina 1800-tal
2020-04-23
764179
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BOJANER, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått av dubbla lyckotecken och lotusslingor, höjd ca cm, medföljande ställ i snidat trä
Smärre glasyrnagg, ett lock med invädig nagg