Lars Petter Sjöström gouache

Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache
Lars Petter  Sjöström gouache

Klubbat för:

38 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

LARS PETTER SJÖSTRÖM (1820-1896): Fartygsporträtt av briggen "Knut Åkerhjelm" (1855-1908), med Malmö slott och St Petri kyrka i bakgrunden, signerad och daterad LP Sjöström, 1866, gouache, bildmått ca 43x60 cm

763917

2020-04-26