Kaffeservis Eric Råström
2020-04-20
762697
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ERIC RÅSTRÖM, 3 dlr kaffeservis, bestående av 1 kaffekanna, 1 gräddkanna, 1 sockerskål, stämplade E. Råström, Stockholm 1943, kanna med handtag i ebenholts, runt fotkanterna vågband i relief, höjder mellan 20-10 cm, totalvikt ca 1187 g
Smärre slitage, putsrester