Edition Argent Anders Dunderberg Gävle Bägare
2020-04-25
761980
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ANDERS DUNDERBERG, bägare, bägare, Gävle, 1972-1808, silver, konformad, vågformade dekorband, räfflad fotring, invändiga spår av förgyllning, höjd ca 85 mm, vikt ca 50 g, senare etui medföljer
Åldersrelaterat slitage. Fotring med stötskada.