Dalahästar
2020-04-16
761522
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
DALAHÄSTAR (5) de två större från 1900-talets första hälft, de mindre från ca 1950-1970, höjd ca 10-15 cm
Den stora blå hästen är lagad, den andra stora med nagg på mulen, bruks och åldersrelaterat slitage