Fat, 1700/1800-tal, Japan
2020-04-15
761393
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
FAT, 1700/1800-tal, Japan, porslin, rund form, underglasyrmålad dekor i blått, motiv utgörs av b.la. tranor, växtlighet och snäckor, även bemålat på undersidan, med upphängning, höjd ca 7,5, diameter 44 cm
Smärre slitage, 1 nagg på undersida storlek ca 0,9 cm