Karmstolar rokokostil
2020-04-14
760929
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets första hälft, rokokostil, svängda ben, skuren dekor, balusterformad ryggbricka, stoppad sits med sadelgjord, slätvävt rutigt möbeltyg, rygghöjd ca 88, sitthöjd 44, bredd 63 cm
bruksslitage, senare omklädd