Vas Kina 1900-tal
2020-04-14
760505
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-talets början, balusterformad, med hänklar, dekor i underglasyrblått, höjd ca 44 cm
Botten med stjärnsprickor, mynningen med sprickor