Anders Udd
2020-04-18
760331
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
ANDERS UDD (född 1958): bilar, signerad och numrerad Anders Udd, 2/50, giclee print, bildmått 55x54 cm.
Anders Udd är utbildad vid Nyckelviksskolan, Idun Lovén Konstskola och Nordiska Konstskolan. Han beskrivs som en klassisk realistisk målare. Ljussättningen har en central betydelse för att skapa ett stämningsläge. Ett slags fruset ögonblick innan något händer.
oramat blad