Fruktskålar 1800-tal
2020-04-13
760254
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FRUKTSKÅLAR, 1-par, omkring 1880-tal, fasettslipad dekor, höjd ca 25, diamater 28 cm
Flertalet mindre nagg kring skålens kant