Parti porslin
2020-04-12
759344
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PARTI KINA, 8 delar, porslin, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, ett par fohundar, fyra skålfat, samt två skålar, längd 3,5-20 cm.
Bruksslitage, en skål med nagg.