Ljuskrona nyrokoko
2020-04-07
759298
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld mässing, handmålade porslinsblommor, löv i grönt glas, 12 ljuspunkter, höjd ca 95, diameter ca 74 cm
Skador: Borrad för el, ask med lösa delar medföljer, prismor och lösa delar saknas / skadade