Bordslampa keramik Tilgmans
Klubbat för:
650 SEK
1 500 SEK
MARIAN ZAWADSKY, bordsarmatur, keramik, 1950-tal, Tilgmans keramik, polykrom dekor av dansande och spelande damer, signerad och daterad Marian 1954, stämpelmärkt "Tilgmans Keramik", höjd 31cm, total höjd med skärm 69 cm
759029
2020-04-08