Ikon
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
IKON, Deësis är en framställning av Kristus, som tronar i majestät mellan jungfru Maria och Johannes döparen, Norra Grekland. 1800-tal, tempera och olja på pannå, ca 25x19 cm
Ingår i temaauktione "Ikoner"
Delvis avbruten på ena sidan, nagg, slitage, retuscher
758673
2020-04-09