Silver skål av Tapio Wirkkala
2020-04-06
758091
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
TAPIO WIRKKALA, skål, 830 silver, stämpelsignerad TW, Kultakeskus Oy, Tavastehus 1980, hamrat yta, stämplad "Käsityö" (Handgjord), diameter 16,5 cm, höjd 7,5 cm, vikt 290 g.