Ljuskrona 1800-tal
2020-04-07
757876
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, förgylld stomme, 12 ljusarmar, behängd med olikformade prismor, höjd 94, diameter 75 cm
Prismor saknas