Carl Fagerlund takarmatur
2020-04-07
757234
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
CARL FAGERLUND, tillskriven, taklampa, omkring 1940-talet, Orrefors, stomme i mässing, ytterskärm med blästrad dekor, innerkupa i rökfärgat pressglas, höjd ca 50, diameter 52 cm
Obetydligt slitage, Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen