Lisa Larson figurin Dora
2020-04-07
756867
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LISA LARSON, "Dora", figurin, Gustavsberg, ur "ABC-Flickor", stengods, formgivningsår 1958-73, delvis glaserad, undertill signerad, höjd ca 27 cm
Smärre slitage