Ljuskrona Oscariansk stil
2020-04-07
756839
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Oscariansk stil, stomme i mässing, 8 st ljuskällor, 8 st ljusarmar, behängd med olikformade prismor, höjd ca 65, diameter ca 55 cm
Smärre slitage, saknade prismor kan förekomma, saknade delar kan förekomma, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen