Kaffeservis 3 delar silver Oscar L. Olausson 1956
2020-04-05
756813
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
OSCAR L. OLAUSSON, kaffeservis, 3 delar, stämplar Oscar L. Olausson, Stockholm 1956 (sockerskålen 1955), design och stämelsignerad O.L. Olausson, oval form, kaffekannan med läderflätad silverhänkel, lockknopp i form av blomma, vikt 920 g