Sigurd Persson ring silver och onyx
2020-04-21
756624
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SIGURD PERSSON, ring, sterlingsilver, halmåneformad onyx tillika pålödd del i silver, stämplad SIGP, Stockholm 1995, motivets mått 4,5x2,3 cm, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 12,3 g
Onyx med smärre nagg samt en kant med lagning