Koppar Kina 1700-tal
2020-04-01
756551
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KOPPAR, 6 st., varav tre med underfat, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), europeiserande dekor i magenta, diameter ca 8,5-14 cm
Nagg, skador, bortfall, slitage, sprickor