Tallrikar Kina 1700-tal
2020-04-01
756448
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TALLRIKAR, 5+2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, diameter ca 22-23 cm
Nagg, sprickor