5 delar silverföremål
2020-04-05
756329
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SOCKERRUSKA, SALTKAR, PEPPARKAR & SALTKAR , ett par, totalt 5 delar, silver, 1900-tal, rokokostil och gustaviansk stil, derkor avblommor och blad samt girlander, saltkaren med insatser av blått glas, sockerruska, salt- och pepparkar märkta "830", saltkaren med svenska silverstämplar, total vikt 266 gram
Smärre slitage