Fåtölj 1800-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ, senempire, 1800-talets första hälft, valnöt, delvis skuren dekor, klädd i rosa textil, bakre ben med hjultrissor i mässing, sitthöjd ca 34 cm
Skador och slitage, justeringsspak saknas
756114
2020-04-01