Ring 18 k guld diamanter
2020-04-26
756088
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
RING, 18 k guld, trappslipat grönt glas, 8 gammaslipade diamanter totalt ca 0,32 ct, svart emaljdekor, 1800-talets andra hälft, svensk importstämpel, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 5,2 g
Grönt glas med slitage, repor och hack, emalj med skador och slitage