Stor ljuskorona i gustaviansk stil
2020-03-28
754632
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets senare hälft,
stomme av mässing, behängd med prismor, 12 ljuspunkter. Diameter ca 67, höjd ca 110 cm
Slitage, nagg, delar saknas. Ej funktionstestad