Helo bordslampa
2020-04-01
754590
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
BORDSLAMPA, 1950-tal, Helo, Tyskland, stomme i mässing samt rödlackerad plåt, riktbar skärm, stämpelmärkt vid undersida, höjd ca 38 cm
Åldersrelaterat slitage,/patina, fungerar enligt uppgift