Collier 2-radigt odlade pärlor
2020-04-20
753586
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
COLLIER, 2-radigt, doserat, odlade saltvattenspärlor ca 3-7,3 mm, lås, 18 k vitguld, dekor med 7 fasettslipade smaragder, längd 58 cm, lös pärla medföljer
Pärlor med slitage och skador, tråd av, smaragder med hack