Tazza

Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza
Tazza

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

23 000 SEK

TAZZA, 1800-tal, Grand Tour souvenir, marmor (Verde Antico) senare sockel i kalcit och marmor (portor), höjd ca 32,5, största vidd 36 cm, bredd 22, sockeln 14x14 cm

Ingår i temaauktionen Grand Tour

Bruks och åldersrelaterat slitage, kompletterad

752509

2020-03-26