Ring vitguld diamant
2020-03-26
752299
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
RING, 18 k rodierat vitguld, gammalslipad diamant ca 0,45 ct, med inclusions, otydliga stämplar, svensk importstämpel, 1919, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 1,7 g
Rodiumsläpp, sten med rondistnagg