Dräktdetaljer och redikyler
2020-04-26
752216
| Klubbat belopp | 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
(4) RIDIKYLER, 2 st, omkring 1800-talets mitt, pärlstickade, stänges upptill med dragsko, längd ca 17-20 cm, DRÄKTDELAR, 2 st, varav en kjol, 1920-tal, samt 1 krage, 1910-/1920-tal, samtliga delar pärlstickade
Kjol och krage kraftigt skadade och skörade