Ljuskrona / taklampa
2020-04-28
752150
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
LJUSKRONA / TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft, mässing, färgad glaskupa, 3 ljushållare, 1 elektrifierad ljuspunkt, diameter 35, höjd ca 100 cm inkl kedjor och kopp
Mindre nagg på kant (ej synliga vid montering), ej funktionstestad