Bing & Gröndahl
2020-03-21
750601
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BING & GRÖNDAHL, 27+4 dlr av matservis, 1800-talets andra hälft, blå dekor med gulddetaljer, bestående av 11 tallrikar (), 7 djupa tallrikar (), 2 assietter, 3 större serveringsfat (), 2 mindre uppläggningsfat (), 2 kakfat (höjd)
Bruksslitage, nagg förekommer, slitage på dekor