Bägare silver
2020-03-18
750434
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BÄGARE med handtag, 4 st, 1800-talets första hälft, silver, olika mästarstämplar, varav 2 st på kulfötter, delvis graverad dekor, höjd 5-6,5 cm
2 hänklar med lagning, spår av invändig förgyllning, bucklor