Stolar gustavianska
2020-03-17
750212
| Klubbat belopp | 1 300 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STOLAR, 1 par, gustavianska provisnarbeten, 1700-talets slut, s k svenska modellen, skuren dekor, bemålade, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, reoverade, senare bemålning, förstärkningar, färgbortfall, sprickor