Kaffekannor i silver
2020-03-19
750146
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KAFFEKANNOR, 2 st., silver, England, London, Richard Hood & William Lieley resp. Richard Britton, ca 1880-tal, handtag i trä, höjd ca 12-17,5 cm
Ena handtaget med flera lagningar, bruks och åldersrelaterat slitage