Tekanna Kina 1700-tal Famille rose
2020-03-18
749607
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, ovoid form, europeiserande dekor, höjd ca 12 cm
Pipen med nagg, lock saknas