Halslås silver
2020-03-19
749403
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
HALSLÅS, silver, otydliga stämplar, mitten av 1800-talet, delvis förgyllt, filigrandekor med fasetterad glasfluss i rött och grönt, pärla samt blå halvädelstenar längd ca 6,5 cm vikt ca 50 g
Kedja saknas