Salongsbord stockholmsarbete i Karl Johan
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets början, stockholmsarbete i Karl Johan, fanérat i mahogny, med klaffar, låda i sargen, bronserade beslag, pelarfotens avslut med förgylld ring, lådan med påskrift undertill (blyerts), höjd ca 75, 132x70 cm
749239
2020-03-16