Hänge kors silver
2020-04-06
748820
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HÄNGE, i form av kors, med taffelslipade pastestenar, 1800-talets andra hälft, höjd inkl ögla 4 cm, kedja, silver, längd 80 cm, total vikt ca 6,5 g
Stenar med skador och slitage